Światowy Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego 13-14 maja 2016

To było wielkie święto społeczności uniwersyteckiej!

W ciągu dwóch dni majowego weekendu hasło Zjazdu „Jestem z UW" wybrzmiało w najróżniejszych formach. Wśród absolwentów, którzy wzięli udział w Zjeździe, znaleźli się wybitni naukowcy, pisarze, artyści, dziennikarze, politycy, aktywiści społeczni, a nawet słynni restauratorzy. Chcieliśmy pokazać różnorodność naszej społeczności, zaskoczyć wyjątkowością naszych osiągnięć, zainteresowań i osobowości.

Rozpoczęliśmy w piątek 13 maja całodniową konferencją w formacie TED Talks. Tego samego dnia wieczorem odbyło na nieformalne spotkanie w Ogrodach BUW-u, podczas którego wystąpił zespół Paula i Karol oraz Musical Improwizowany. W sobotę 14 maja absolwenci mieli okazję wrócić do miejsc, w których studiowali, a o godzinie 17:00 spotkaliśmy się w Parku Sowińskiego na Woli na koncercie „Jestem z UW – Absolwenci Absolwentom".

Wyjątkowymi gośćmi Zjazdu, zaproszonymi osobiście przez Rektora UW, byli absolwenci-stulatkowie:

Pani Józefa Krośnicka, 102-latka, absolwentka historii i filozofii z 1938 roku,

Pan Jan Gliński, 101-latek, absolwent medycyny z 1938 roku.

Przyjechała także rodzina dwóch innych absolwentek-stulatek, Pani Haliny Dobrowolskiej (106-latki, absolwentki polonistyki z 1935 roku) oraz Pani Aliny Wągrowieckiej (105-latki, absolwentki romanistyki z 1939 roku).

Poniżej zdjęcia nadesłane przez p. Leszka Grzelaka, absolwenta Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na UW

 

 

Jestem z UW – kolekcja autorska Joanny Klimas

Joanna Klimas, określana w świecie mody mianem projektantki-intelektualistki, absolwentka psychologii UW, zaprojektowała z okazji 200-lecia UW wyjątkową linię autorską Jestem z UW". W skład linii wejdą m.in. piny „Jestem z UW", koszulki, chusty, torby, plecaki, portfele, biżuteria i papeteria. Wybrane elementy kolekcji miały swoją premierę podczas Zjazdu i wtedy też zostały wprowadzone do sieci sprzedaży UW.

Wydawnictwa jubileuszowe UW

W dniach Zjazdu Wydawnictwa UW miały na kampusie głównym swoje stoiska z wydawnictwami jubileuszowymi. Więcej na temat wydawnictw można przeczytać tutaj.

Poczta Polska i UW200

Na specjalnych stoiskach Poczty Polskiej rozstawionych na Kampusie Głównym można było nabyć nasze jubileuszowe kartki UW200. Taką kartkę można opatrzyć jubileuszowym znaczkiem Poczty Polskiej, podstemplować okolicznościową pieczęcią i wrzucić do skrzynek rozstawionych na kampusie. Albo zostawić sobie na pamiątkę…

Uniwersytecki labirynt dziejów

Tak jak sugeruje tytuł, jest to najprawdziwszy labirynt o powierzchni 56 m kw., który został ustawiony nieopodal Bramy Głównej UW na Krakowskim Przedmieściu. Zwiedzanie tej instalacji to połączenie nauki z zabawą. Jej otwarcie odbyło się 13 maja, bezpośrednio po zakończeniu konferencji Jestem z UW". Więcej na temat labiryntu można przeczytać tutaj.

Zachęcamy także do śledzenia wydarzenia Światowy Zjazd Absolwentów UW na Facebooku.